Michael Jai White

8. ledna 2008 v 17:24 | Hoang |  herci
Jai White
Muž, který v sobě spojuje kvality uznávaného herce a vrcholového sportovce… Pravděpodobně největší černošskou akční filmovou celebritou je Wesley Snipes, ale v poslední době se objevil někdo, kdo by mu tento titul mohl velice rychle uzmout. Je jím Michael Jai White, jehož filmografie zahrnuje úctyhodný počet titulů, v nichž si zahrál s největšími hvězdami současnostmi a kromě toho slaví nemalá úspěchy na poli bojových umění…
Michael se narodil v roce 1967 v newyorské čtvrti Brooklyn. Ale dříve než dospěl, přestěhovali se s rodinou do Bridgeportu. Díky tomu se ocitl ve svět protikladů - mezi jeho přátele patřili ti, kteří žili v těch nejchudších čtvrtích, ale na druhé straně se stýkal i s nejbohatším lidmi ve městě. Toho naučilo vnímat sociální rozdíly a problémy, které z nich plynou. Přestože na škole patřilMichael Jai White, velikost: 48.02 KB, obrázek se otevře v novém okně k introvertnějším a pečlivějším žákům, paradoxně byl také jedním z nejtvrdších a nejlepších pouličních bojovníků. Neobával se dokonce postavit ani těm nejbrutálnějším rváčům, kteří se bavili utlačováním slabších. Nemusel se bát stanout tváři v tvář ani mnohem starším protivníkům - ve čtrnácti letech vážil něco kolem 86 kilogramů (nutno podotknout, že většinu váhy tvořila svalovina) a měřil přes 182 centimetrů. Pokud si k tomu přidáme to, že měl hluboký mužný hlas, není divu, že si ho často pletli s dospělým.

Peníze si vydělával tancem a účastí na různých turnajích v karate. Za nedlouho dokonce začal toto bojové umění sám vyučovat. Po maturitě se vydal na universitu. Vystřídal několik zaměření od komunikace až po politické vědy. Jeho obzor byl neskutečně veliký. Ale přesto ho ani nenapadlo, že by se časem mohl věnovat herectví. Svou budoucnost spatřoval spíše v povolání učitele. Rozhodl se tak, protože dokázal porozumět a pochopit problematické děti. Často pracoval právě s těmito mladistvími, snažil se jim pomoci, ze všech sil.
Ale přece jen, po čase se v něm probudila touha hrát. Nejdříve se začal objevovat v reklamách a divadlech. Vyzkoušel si několik rolí v televizních seriálech a nakonec ho svět televize a stříbrného plátna učaroval natolik, že se v roce 1992 přestěhoval do Los Angeles, aby se mohl naplno věnovat herectví. Pro zajímavost, na tomto povolání ho nelákala jen sláva a bohatství, ale také to, že skrze filmové Michael Jai White, velikost: 51.8 KB, obrázek se otevře v novém okněplátno lze promlouvat k miliónům lidi a svým způsobem jim předávat zkušenosti, které jim mohou v jejich budoucím životě pomoci.
Michael byl doslova předurčen k rolím akčního rázu. Nejen, že disponuje dokonalou postavou, pohlednou tváří a neuvěřitelným charismatem, ale také se velice intenzivně věnuje, hned několika, bojovým uměním. Ale také ztvárnil mnoho charakterních rolí, které si zasloužily chválu kritiků i publika. Je držitelem SEDMI černých pásů v sedmi různých bojových uměních. Věnovat se jim začal ve věku osmi let. A svůj první černý pás získal ve dvanácti letech. Nyní má za sebou více než dvacet let zkušeností s bojovými sporty. Byl studentem legendárního Shigery Oyami (bývalého nejvyššího činitele U. S. Kyokushin Karate Association a nynější hlavy World Oyama Karate).
Whitova láska k bojovým uměním ho vedla k tomu, že se začal věnovat hned několika dalším stylům. Jak bylo zmíněno je držitelemMichael Jai White, velikost: 48.16 KB, obrázek se otevře v novém okně několika černých pásů a to konkrétně v ITF Tae Kwon Do,Kobudo, Shotokan, WTF Tae Kwon Do, Tang Soo Do, Goju Ryu. Dále se již několik let věnuje Kung Fu, jeho trenérem je Eric Chen (trénuje americký Wu Shu tým). Ale to mu stále není dost, ve volném čase Michael trénuje s takovými celebritami, jako jsou Benny Urquidez, James Lew, Don Wilson, Billy Blanks, Peter Cunningham, Billy Wallace, Joe Lewis nebo Jean Claude Van Damme. Kromě toho spolu s Larry Rogersem juniorem založil dojo, které bylo v roce 1989 vyhlášeno jedním z deseti nejúspěšnějších v zemi. Je stále vysoce uznávané a vychovává novodobé šampióny.
Jai White, velikost: 43.43 KB, obrázek se otevře v novém okněZískal přes 26 různých titulů na turnajích jako jsou U. S. Open nebo North American J. K. A..
A právě unikátní schopnosti v oblasti bojových umění mu pomohly v jeho filmové kariéře. Mezi jeho rolemi nalezneme například hlavní roli v comicsové adaptaci Spawn, ale také v televizním dramatu mapujícím osudy proslulého boxera Mike Tysona. Jeho talentu si dokonce všimnul i kultovní režisér Quentin Tarantino a rozhodl se ho obsadit do svého akčního snímku Kill Bill, kde si Michael zahrál po boku Umy Thurman, Daryl Hannah, Lucy Liu nebo Davida Carradine. Michael si bezesporu zaslouží naší pozornost, protože patří k lidem, kteří kromě toho, že disponují multitalentem, také nezapomíná na ostatní a stále se věnuje problémovým dětem. Michael Jai White je vynikající herec a sportovec a hlavně je člověkem, který ví, že na tomto světě není sám, a že existují lidé, kteří potřebují pomoc a on jí dělá vše pro to, aby jim jí poskytl…
Výběrová filmografie:

Kill Bill - 2003
Pandořina skříňka - 2002
Lovec policajtů - 2001
Universální voják 2 - 1999
Ringmaster - 1998
Spawn - 1997
2 Day in the Valley - 1996
Ballistic - 1995
Lion Strike - 1994
Full Contact - 1993
Univerzální voják - 1992
True Identity - 1991

A mnoho dalších…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jess Jess | Web | 8. ledna 2008 v 17:25 | Reagovat

http://more-beautiful.blog.cz/0801/bleskovka-c-15#komentar

Zapoj se,prosím♥

2 tom tom | 1. května 2010 v 21:08 | Reagovat

[1]:Je to týpek

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama