Shaolin v ČR

5. srpna 2007 v 10:04 | K@r@teM@ster |  Shaolin
Sledujte, naslouchejte a přemýšlejte o příběhu a odkazu jednoho z nejpozoruhodnějších, dnes světoznámých klášterů - čínského kláštera Shaolin. Pro začátek usazeni do hlediště, z něhož můžete, podobně jako před vámi už 3 a půl miliónů diváků od Asie přes Austrálii, Afriku, Ameriku a další země Evropy sledovat fascinováni v přibližně dvou a půlhodinové zkratce vystoupení současných mnichů z tohoto monastýru.
Nenabízejí pouhou legendu...
Nehrají jenom bezbolestné divadlo, když své tělo vystavují ráně, ostří meče nebo hrotu kopí. Nepodávají jen sportovní výkon, ačkoliv sklízejí potlesk i jako artisté a bojovníci zároveň.
Před více než 1500 lety vydal císař staré Číny nařízení, aby byly přeloženy zralé vědomosti indického buddhismu i do řeči jeho lidu. Mnichům, kteří tak činili, císař daroval 700 kilometrů od Pekingu kus krajiny, horu Songshan s přilehlými pozemky, aby tam založili klášter a působil. Mniši klášter pojmenovali Shaolin. Znamenalo to: Mladý les.
Uznávaný mnich Tamo, jenž s učením z Indie do Číny přišel, po celých deset roků meditoval v jeskyni nad klášterem Shaolin. A snažil se přizpůsobit učení každodenním potřebám života kláštera, jenž se ocitnul v oblasti, napadané často vojsky nepřátel.
Mniši v klášteře Shaolin se tak zakrátko učili nejen očistě svého ducha, cvičením mysli, ale také cvičením svých těl. V přísné řeholní disciplíně, za vytrvalého tréninku psychiky i fyzické přípravy, se tak vyvíjelo cvičení, které sloužilo k obraně kláštera, pak i země, a dostalio název kung fu.
Učení mnicha Tama i po jeho smrti zavazovalo mnichy kláštera Shaolin, a zavazuje je podnes, aby používali jejich bojovou techniku výlučně k obraně, nikdy ne k napadání a agresi. Měli být kdykoliv připraveni k obraně své říše a zůstávat v klášteře, plnit své poslání a sloužit Buddhovi.
Stovky let stál centrální chrám Shaolinu v centru spirituálního života Číny. Někteří z císařů se, ale obávali rostoucí síly kláštera a tak se jim podařilo lstí mnichy vyhnat, chrám spálit.
Patrně netušili, že vědomosti těchto mnichů ze Shaolinu a jejich žáků, které začali učit i všude tam, kam za nimi po světě došli, si najdou útočiště i mimo starobylý klášter.
Tak se kung fu, šaolinské umění, stalo dnes uznávanou matkou všech bojových umění světa.
Úžasnou skupinu mnichů - bojovníků z čínského kláštera Shaolin, znovu vystavěného, od desetiletého žáka až po osmdesátiletého mistra, máte možnost spatřit při dvou vystoupeních v rámci Shaolin Czech Tour 2007: v Praze a Brně. Uvidíte na vlastní oči a zblízka to, co před vámi například žasnoucí prezident USA, britská panovnice...
Nabízíme jedinečný zážitek pro celou rodinu, jedinečnou inspiraci jak pro sportovce, tak pro ty, kteří se ke zdravému růstu dokážou obejít i bez bez gólů a rozhodčích...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

jaký styl děláte?

KungFu 32.2% (227)
TeaKwonDo 8.8% (62)
Karate 10.4% (73)
Capoeira 7.7% (54)
KickBox 15.9% (112)
Jujitsu 5% (35)
Ninjutsu 5.5% (39)
žadné 14.5% (102)

Komentáře

1 Metal@Krikina Metal@Krikina | E-mail | 9. srpna 2007 v 12:07 | Reagovat

Máš to tu běsnéé :o) werry good :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama